ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14815139
*
nr 1481 5139
Spegel
Senempire, 158x98 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2022
kl 19:05:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 20:40:37
1
300 kr
6/8 20:46:51
2
350 kr
8/8 18:53:35
3
400 kr
8/8 18:58:26
1
Vinnande bud
8/8 19:00:40
4
500 kr
8/8 19:00:40
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senempire spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1481 5139
Spegel
Senempire, 158x98 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 20:40:37 | 1 | 300 kr |
6/8 20:46:51 | 2 | 350 kr |
8/8 18:53:35 | 3 | 400 kr |
8/8 18:58:26 | 1 | Vinnande bud |
8/8 19:00:40 | 4 | 500 kr |
8/8 19:00:40 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senempire spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27